Shanghai Dream - képes beszámoló a Hot Jazz Band kínai turnéjáról
Kedves Rajongóink!
Zenekarunk pályafutása során immáron három kontinensen képviselhette hazánkat. A mostani turné Magyarország Külkereskedelmi és Külügyminisztériumának támogatásával, Magyarország Shanghai-i Főkonzulátusának szervezésben került megrendezésre. A utazás ötletgazdája és szervezője Szentmártoni Lívia kulturális konzul, házigazdája Bolla Szilárd frissen kinevezett főkonzul voltak.
Indulás a Liszt Ferenc reptérről
A világ legnagyobb utasszállító gépére a németországi Frankfurt városában szálltunk fel. Az Airbus A380-as 853 utast képes a gyomrába kebelezni.
Az emeletes Airbus
Frankfurti madártávlat az óriásgépből
Első koncertünk szálláshelyünkön, Shanghai leghíresebb hoteljében a magyar Hudec László által tervezett Park Hotelben került megrendezésre. Hudec László szibériából első világháborús hadifogoly-szökevényként, kalandos úton került Kínába, ahol Shanghai városában telepedett le, s vált az egyik köztiszteletnek és népszerűségnek örvendő polgárává, legkeresettebb építészévé az országnak. Sok toronyépület közül ő tervezte és kivitelezte Shanghaj első felhőkarcolóját, a tizenhat emeletes Park Hotelt. A hotel a város 0-ik kilométerkövén helyezkedik el, a gyönyörű Art Deco belsőt is maga, Hudec László tervezte.
A shanghaji Park Hotel bejáratánál
A Park Hotel lobby-ja
Park Hotel belső
Az első napon sajtófotók készültek, mely alkalommal csak a Hot Jazz Band kedvéért megnyitották a Park Hotel tetejét, ahonnan kiváló kilátás nyílt a városra.
Fényképezkedés a Park Hotel tetején
A helyi sajtóban azonnal beszámoltak a Hot Jazz Band érkezéséről
Forrás: Magyarország Sanghaji Főkonzulátusa (fotó: Mario Grey)
Meghívóink szívélyes fogadtatásban részesítettek
A képen Bolla Szilárd Magyarország shanghaji főkonzulja és Bényei Tamás a Hot Jazz Band vezetője
Készülődés az esti koncerte
Forrás: Magyarország Sanghaji Főkonzulátusa (foto: Mario Grey)
A Hot Jazz Band a shanghaji Park Hotel csaknem 100 éves parkettjén első koncertje alkalmával
A jazz-zenészt a következő hajnali 04.00 órás kelés sem rémiszti el attól, hogy ellátogasson a 25 milliós Shanghaj egyik leghíresebb jazzklubjába, ahol amerikai zenészekkel jammelhet.
Kovács Tamás és Bényei Tamás a shanghaji Blues & Jazz Club-ban
Bevetés előtt
A shanghaji Blues & Jazz House színpadán az amerikai kollégáikkal Bényei Tamás és Kovács Tamás
A falon lógó képen Songlan Xing úr a club tulajdonosa - civilben színész, Dart Wader kínai hangja - és Wynton Marsalis, előtérben Bényei Tamás
Másnap hajnalban utaztunk tovább egy kisvárosba, a 8 milliós Ningboba, ahol a Közép-kelet Európai országok fesztiválján a nyitókoncertet adtuk. A három órás út egy része a világ leghosszabb hídján a 36 kilométeres Hangzou-öböl hídján vezetett át.
Ningbo-i látkép a színpad felől
Koncert Ningboban
Koncert Ningboban, a képen Fodor László
Ningbo selfy a koncert alatt
Ningboban Louis Armstrong számait jól ismerték, énekelték velünk és a Flat Foot Floogie-ban együtt ho-diho-ztak a zenekarral. A többszöri visszataps után a következő meglepő dolog történt: A kínai közönség szeretetét azzal fejezi a koncertek végén, hogy legifjabb rajongóinkkal közös képet készítenek. Koncertünk után tucatjával adták a kezünkbe a az aranyosabbnál aranyosabb csöppségeket, akik már a koncert alatt is tánccal fejezték ki tetszésüket.
Ningboi rajongók körében Kovács Tamás
Ez a 4 éves ningboi kisfiú, inkább csodafiúcska, kitűnően kezelte a dobfelszerelést, a képen Galbács István
A Hot Jazz Band Ningboban meghívóival, Szentmártoni Líviával és Becky Biannal a Shanghai-i Magyar Főkonzulátus munkatársaival
Ningboi barátkozás
Másnap visszatértünk Shanghaiba, ahol este szálltunk repülőre, nappal a várost látogattuk.
a kóla Kínában is kóla
a sör is sör
A shanghaji piac
Shanghaj, a Víziváros bejárata
Shanghai Water Town
Shanghaji utcakép
Az ízletes ételek közelről sem hasonlítottak az euro-kínai éttermek ízvilágára
Utolsó napunk éjjelén 11.20-kor, magyar idő szerint este 17.20-kor szálltunk repülőre, hogy aztán közel 20 órás út után hamarosan itthoni közönségünknek játszhassuk el kedvenc dalaikat, s beszámolhassunk ázsiai kalandunkról. A helyi sajtóban jelent meg a híradás, amit kínaiul tudó hazai közönségünk ITT olvashat.